A név egy új kínai kereskedelmi távközlési műholdat takar, amely egy Hosszú Menetelés-3B rakétával indult a geostacionárius pálya felé.
A start az ország déli részén fekvő Hszicsangból (Xichang) történt, ahonnan a geostacionárius pályára szánt legtöbb kínai űreszközt indítják. Az időpont július 9-én, magyar idő szerint 14:10 volt.
(Kép: Xinhua)
A műhold üzemeltetője az APT Satellite Company Ltd., a fedélzetén elhelyezett Ku/Ka-sávú transzponderekkel szélessávú internetes adatátviteli szolgáltatást szeretnének nyújtani a lefedettségi területen levő megrendelőiknek. Az űreszköz gyártója a China Academy of Space Technology, az állami űripari óriás, a China Aerospace Science and Technology Corporation (CAST) egyik leányvállalata. A műhold a korszerű DFH-4E platformra épült, amely ionhajtóműves manőverezést tesz lehetővé. Az 5,55 tonnás induló tömegű távközlési hold a 134° keleti hosszúság fölött fog állomásozni, ha eléri a kb. 36 ezer km magasan, az egyenlítői sík közelében húzódó geostacionárius pályát, ahol keringési ideje megegyezik majd a Föld forgási periódusával.
A műhold részben mobil (tengeri, légi és szárazföldi járművekre szerelt), részben rögzített telepítésű készülékek felhasználóit szolgálja majd ki. Több nyalábjával a teljes adatátviteli kapacitása legalább 50 Gbps. Az APStar-6D tervezett élettartama a Föld körüli pályán minimum 15 év. Kapcsolódó cikkek: Kapcsolódó linkek:
Apstar-6C
Az APStar-6D startja (nasaspaceflight.com)