A Trifid-köd egy aránylag közel, „csupán” 5200 fényévnyire lévő gázköd. Derült éjszakán már kisebb távcsővel is megtalálható, 10 cm átmérő felett pedig már igazán szép látványt nyújt.
Ezen a képen a Trifid-köd egy nagyobb részlete látható. A képet Jean-Charles Cuillandre készítette a Kanadai-Francia-Hawaii Teleszkóppal (CFHT). Az M20-nak is jelzett köd a Nyilas csillagképben található.
A csillagközi gázködök két csoportba sorolhatók: emissziós vagy reflexiós. Azaz saját fényük van vagy csupán csillagok fényét verik vissza. (Emissziós köd esetében sem teljesen saját fényre kell gondolnunk. A köd részecskéi elnyelik egy csillag fényét, ezáltal az atomok gerjesztett állapotba kerülnek. Ismét alapállapotba kerüléskor a két állapot energiaszintjei közti energiakülönbözetet fény formájában kisugározzák, emittálják.)
A Trifid-köd különlegessége, hogy egyszerre emissziós és reflexiós köd. A CFHT e képe nem azért különleges, mert tudományos eredmények garmada születik belőle. Csupán olyan „oldaláról” mutatja a ködöt, amilyennek nem nagyon ismerhetjük. Általában vagy csak teljes egészében fényképezik le az objektumot, vagy olyan részleteit örökítik meg, amelyről a köd már felismerhetetlen. Ez egy köztes állapot.