Mini sorozatunkban a három világóceán egy-egy távoli szigetére látogatunk el – űrfelvételek segítségével. Második állomásunk Home Reef a Csendes-óceánban.
A japán Astroscale ADRAS-J műholdja nemrég már 50 m-es közelségből fotózta azt a 2009 óta űrszemétként keringő rakétafokozatot, amelyet később el is szeretnének távolítani a Föld körüli pályáról.
Huszonöt éve működik a NASA Earth Observatory portálja. A negyed évszázad alatt több mint 18 000 képen mutatták be az űrből nézve Földünk legérdekesebb tájait, jelenségeit.
A teljes fogyatkozás 185 km széles sávja keresztülszelte az Egyesült Államok területét, portálunkon néhány űrvonatkozású felvételt mutatunk be a jelenségről.
Földrajzilag egyetlen szigetcsoport, politikailag és naptár tekintetében azonban kettő, mert ott vannak, ahol a dátumválasztó térben és időben a legfurcsább kanyarokat teszi.
Ismét kitört a Csendes-óceáni-kéreglemez délnyugati peremén fekvő egyik tűzhányó. A kitörés azért szokatlan, mert bár a víz alatt történt, mégis látszik a világűrből.
A világ egyik legnagyobb lítium-lelőhelye Dél-Amerikában, több ország területén fekszik, számos helyen folyik az egyre keresettebb nyersanyag kitermelése.
Mini sorozatunkban a három világóceán egy-egy távoli szigetére látogatunk el – űrfelvételek segítségével. Első állomásunk Tristan da Cunha az Atlanti-óceánban.
Az energia tárolásának egyszerű módja, ha megnöveljük nagyobb víztömegek helyzeti energiáját, majd a nagy fogyasztású időszakokban ezt vízerőműben elektromossággá alakítjuk.
Különösen látványosak azok az űrfelvételek, amelyeken a Nap fénye megcsillan valamilyen vízfelszínen. Néha a világos területen belül kisebb, sötét folt látható.
Az örvények a világűrből megörökíthető látványos jelenségek közé tartoznak. A tenger örvényeit néha a plankton rajzolja ki, mostani képünkön viszont a jég.