A trópusi gleccserek főként az Andokban fordulnak elő, de a klímaváltozás miatt ott is visszahúzódnak. Venezuelában az utolsó gleccser is hamarosan eltűnhet.
Az ExoMars TGO űrszondája egy a Mars magas déli szélességei mentén található kráterről készített látványos felvételt. A képnek magyar vonatkozása is van.
A Naprendszert kutató űrszondák adását vevő mélyűri követőhálózat legrégebbi és legjelentősebb létesítménye a Mojave-sivatag kaliforniai részén az űrfelvételen is látható.
A Loktak-tó nem csak arról nevezetes, hogy az Északkelet-India legnagyobb édesvízi tava, hanem azokról a képződményekről is, amelyek a vízfelszín jelentős részét borítják.
A tejfehértől az élénk türkizen át a vérvörösig – a Kelimutu-vulkán tetején elhelyezkedő három tó fő ismertetőjele, hogy kiszámíthatatlanul változtatják a színüket.
Tavaly nyár közepén szakadt le az Antarktiszi-félsziget Larsen C jelű selfjegéről az a hatalmas jéghegy, amelyet a megelőző hónapokban már intenzíven figyeltek műholdas távérzékelési eszközökkel.
Egy nem is olyan régi világnap, amely a kisbolygó-becsapódások veszélyeire igyekszik felhívni a figyelmet, az 1908-as Tunguz-esemény 110. évfordulóján.
Az apró sziget mégis híres, mert ma már nagy valószínűséggel állítható, hogy ott nyugszik Amelia Earhart, a XX. század közepének első és leghíresebb pilótanője.
Ezúttal az ESA legnagyobb és legfontosabb létesítményét, az Európai Űrkutatási és Technológiai Központot, ismertebb rövidítésével az ESTEC-et ünneplik, fél évszázados fennállása alkalmából.