Ma tíz éve, 2001. szeptember 11-én érte New Yorkot az a terrortámadás, amely a Világkereskedelmi Központ 110 emeletes ikertornyainak leomlását, sok ezer ember halálát okozta.
A GeoEye-1 műhold felvételén azt a létesítményt láthatjuk, ahol alig egy év múlva, 2012. július 27-én megnyitják, augusztus 12-én pedig bezárják a követező nyári olimpiai játékokat.
A cím nem egy állatfajra utal, hanem egy űrfelvételre, amelyen az Afrika délkeleti partjainál fekvő sziget egyik folyótorkolata látszik látványos színekben.
Paolo Nespoli európai űrhajós különleges fényképeket készített az Endeavour űrrepülőgép és a Nemzetközi Űrállomás párosáról. A távolodó Szojuz TMA-20 űrhajóról megörökített látvány immáron a nagyközönség számára is megtekinthető.
Az egykori osztrák császár és magyar király nevét viselő szigetcsoportot egy űrfelvételen mutatjuk be. Ez Oroszország és egyben egész Eurázsia legészakibb területe, az Északi-sarktól csupán ezer kilométerre fekszik.
Az európai Rosetta űrszonda tavaly nyáron repült el a 21 Lutetia kisbolygó közelében. Az égitest egyes területeit az ókori Római Birodalom provinciáiról nevezték el.
Lehet, hogy a Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) felvételei segítségével a Hold túlsó oldalán talált különös krátert egy amerikai űrszonda ütötte, még az 1960-as évek végén.
E cikk írásának pillanatában még bizonytalan, hogy a viharos floridai időjárás lehetővé teszi-e az Atlantis mai indulását. Tegnapról viszont megérkeztek „kiküldött tudósítónk” első fényképei!
Mi történt azzal a digitális fényképezőgéppel, amellyel Paolo Nespoli az űrtörténelmi fotókat készítette a Nemzetközi Űrállomásról, a hozzá kapcsolódó űrrepülőgépről és űrhajókról? Elégett a légkörben...