Az amerikai Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) űrszonda kamerájának fél éven át készített felvételeiből egy érdekes megvilágítási képet állítottak össze.
Panama, Costa Rica, Kolumbia. Ezek az országok voltak a rejtvényül feladott térképrészleten. Kiderül az is, ki nyerte tőlünk az első Iskolai Űratlaszt.
De hol? Olvasóink feladata, hogy a lehullott csapadékmennyiséget ábrázoló térképrészlet alapján kitalálják a helyszínt. A szerencsés nyertes jutalma az exkluzív magyar nyelvű Iskolai Űratlasz egy példánya.
Nem először mutatunk be olyan bravúros asztrofotót, amelyet Thierry Legault készített. A tegnapi napfogyatkozás idején a Nemzetközi Űrállomást is lencsevégre kapta, amint az épp a napkorong előtti haladt át.
Szibéria délkeleti részén az Angara folyó felduzzasztásával alakították ki a Bratszki-víztározót, amely szinte úgy néz ki az Envisat műhold radarképén, mint egy hüllő.
A Falcon-9 rakéta második repüléséről, a Dragon űrhajó alig több mint 3 órás, mégis űrtörténelmi útjának pillanatairól mutatunk be egy fényképösszeállítást.
Egyiptomban a jó két hete tartó tüntetések nyomán végül lemondott Mubarak elnök. A megmozdulások központja, a kairói Tahrír tér látható az itt bemutatott fél méteres felbontású űrfelvételen.
Decemberben, a téli napforduló környékén a Déli-sarkvidék sarkkörön túli tájai egy ideig egész napokon át napfényben fürdenek. Egy műholdfelvétel alapján becsüljük meg, milyen magasak lehetnek az árnyékokat vető jéghegyek!
2011. január 9-én az Európai Űrügynökség (ESA) Mars Express szondája újabb közeli képeket sugárzott vissza a Mars nagyobbik, Phobos holdjáról. A felvételek mintegy 100 km távolságból mutatják meg az égitest kráterekkel is szabdalt felszínét.
Míg itthon a belvíz okoz gondot, a világ másik felén, Dél-Amerikában, az Amazonas medencéjében rekordszárazság van. Műholdképek segítségével mutatjuk be a jeleit.