Európa első űrállomás-modulja hétfőn elfoglalta a végleges helyét az ISS Harmony modulján. Az ehhez kapcsolódó első űrséta jelentős probléma nélkül zajlott.
Az időjárás végül kegyes volt, és az európai kutatólaboratórium elindulhatott hosszú útjára. Fuvarosa, az Atlantis hibátlanul teljesítette kötelességének első részét.
Idén is tovább épül a Nemzetközi Űrállomás, startolhat az első európai teherszállító űrhajó. Utolsó javításon esik át a Hubble-űrtávcső, és újból repülnek kínai űrhajósok.
Az űrrepülőgép - fedélzetén öt amerikai és két európai űrhajóssal, rakterében a Columbus kutatómodullal - leghamarabb szombaton indulhat az űrállomás felé.
A Floridában Földet ért űrrepülőgép utasai az eddigi legbonyolultabb űrállomás-szerelési munkán vannak túl, ami ráadásul távolról sem ment gond nélkül.
A floridai Kennedy Űrközponthoz tartozó partszakaszon ilyenkor raknak tojást a teknősök. Az éjszakai fények megzavarják az óceánból partra mászó hüllőket. A segítség vasúti tehervagonok formájában érkezett.
Az Atlantis útja rendben halad, a Columbus helyre emelése óta újabb két űrsétán van túl a legénység. A küldetést pedig még egy nappal meghosszabbították.
Az Atlantis (STS-122) tegnap rendben megérkezett az űrállomáshoz. A vasárnapra tervezett első űrséta betegség miatt késik, s a programot is meghosszabbították.
A NASA elkezdte feltölteni az Atlantis külső üzemanyagtartályát. Az időjárás ugyan még közbeszólhat, de ha minden jól megy, az űrrepülőgép 20.45-kor indulhat a Kennedy Űrközpontból.
Az űrrepülőgépek felszállását követően immár megszokott módon merül fel a két rutinkérdés: mi történt a főtank szigetelésével és mi van a sikló hővédelmével?
A Nemzetközi Űrállomást (ISS) kiszolgáló huszonhatodik orosz teherűrhajó ma indul Bajkonurból. Közben készül a startra az Endeavour amerikai űrrepülőgép is.