2001-ben a NASA két űrhajósa, James Voss és Susan Helms végezte a leghosszabb ideig tartó munkát a nyílt világűrben, űrsétájuk pár perc híján 9 órán át tartott. Ki nyerte harmadik ajándékkönyvünket?
Öt héten át tartó rejtvénysorozatunk fordulóiban a Babilon Kiadó Nemzetközi Űrállomásról szóló könyvét nyerhetik meg szerencsés olvasóink. Itt a harmadik kérdés!
Öt héten át tartó rejtvénysorozatunk fordulóiban a Babilon Kiadó Nemzetközi Űrállomásról szóló könyvét nyerhetik meg szerencsés olvasóink. Itt a második kérdés!
Öt héten át tartó rejtvénysorozatunk fordulóiban a Babilon Kiadó Nemzetközi Űrállomásról szóló könyvét nyerhetik meg szerencsés olvasóink. Itt az első kérdés!
A 71. Nemzetközi Asztronautikai Kongresszust a járvány miatt virtuális formában tartják meg, október közepén. Már lehet jelentkezni résztvevőnek, a regisztráció pedig ingyenes.
Augusztus 15-én, szombaton tartották meg első alkalommal a BME Kozmosz Kör által szervezett CanSat Hungary versenyt, a MANT (Magyar Asztronautikai Társaság) támogatásával.
Öt héten át tartó rejtvénysorozatunk fordulóiban a Babilon Kiadó Nemzetközi Űrállomásról szóló könyvét nyerhetik meg szerencsés olvasóink. Itt az utolsó kérdés!
Öt héten át tartó rejtvénysorozatunk fordulóiban a Babilon Kiadó Nemzetközi Űrállomásról szóló könyvét nyerhetik meg szerencsés olvasóink. Itt a negyedik kérdés!
Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2020-as Űrtan Évkönyvbe a MANT.
A 2012-ben repült ATV-3, azaz a harmadik európai teherűrhajó egy olasz fizikus, Edoardo Amaldi nevét viselte. Megvan második rejtvényfordulónk nyertese!
A német Matthias Maurer csak utólag, 2015-ben került az ESA-űrhajósok csapatába, s jövőre a SpaceX Crew Dragon (Crew-3) űrhajójával repülhet először. Megvan első rejtvényünk nyertese!
A Nemzetközi Világűrhét legnagyobb hazai eseményeként a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) 2020. október 15-én, csütörtökön tartja az Űrkutatás Napja elnevezésű ismeretterjesztő rendezvényt.
Sok egyesület és magánszemély juttatott már a sztratoszférába magaslégköri ballont Magyarországon. A ballonozás napjainkra egy bárki számára elérhető tevékenységgé vált.