Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Amerika és az űrcsillagászat Cikkek: 161 - 180

Dawn: folytatás a Ceresnél

Dawn: folytatás a CeresnélA NASA döntése szerint az űrszonda tovább kutatja a Mars és a Jupiter pályája között húzódó kisbolygóöv legnagyobb égitestjét.

2019-re csúszik a JWST startja

2019-re csúszik a JWST startjaA régóta várt James Webb-űrtávcső indítási dátuma 2018 októberéről 2019. március–június közöttire módosult. Az ok az berendezések integrációjának elhúzódása.

Az OSIRIS-REx látogatása

Az OSIRIS-REx látogatásaEgy gravitációs lendítő manőver erejéig visszatért a Bennu kisbolygó felé indított amerikai űrszonda.

Jupiter: amilyennek még sohasem láttuk

Jupiter: amilyennek még sohasem láttukA Juno kamerái meghökkentő képeket közvetítenek, de az óriásbolygó mágneses tere is tartogatott meglepetéseket.

Hamarosan eldől a Dawn sorsa

Hamarosan eldől a Dawn sorsaMarad a Ceresnél, lekapcsolják vagy tovább működik, esetleg odébbáll? A NASA rövidesen dönt.

Parker Solar Probe

Parker Solar ProbeA NASA egy még élő kutatóról nevezte el a jövőre indítandó, a Nap vizsgálatára készülő űrszondáját.

Légkörszerű gázburok

Légkörszerű gázburokIdőnként vízpárából álló, ritka burok jelenik meg a Ceres körül. A NASA Dawn szondája megfigyelései alapján már sejtik, mi okozhatja az időszakos jelenséget.

Trójaiakat keres az OSIRIS-REx

Trójaiakat keres az OSIRIS-RExOtt kellene lenniük, eddig mégsem találták őket: a Földhöz tartozó trójai kisbolygókat keres februárban a NASA OSIRIS-REx szondája.

Az OSIRIS-REx kamerái

Az OSIRIS-REx kameráiA szeptember óta a Bennu kisbolygó felé tartó szonda három kamerából álló rendszerrel vizsgálja majd célpontját. Bemutatjuk, mire képesek.

Kezdődik a jövő

Kezdődik a jövőRégen várt nagy űrteleszkóp, 2018-ban indítják, 2019-ben kezdi méréseit, megfigyelési programjait már most, 2017-ben elkezdik tervezni. Mi az?

Privatizálnák a Spitzert

Privatizálnák a SpitzertA NASA csak 2019-ig finanszírozza infravörös űrtávcsöve küldetését. A műszer azonban még működik – érdemes továbbadni valakinek.

Helyükre kerültek a TESS kamerái

Helyükre kerültek a TESS kameráiMérföldkövéhez érkezett a 2018-ban újabb exobolygók keresésére induló TESS műhold építése: felszerelték a műhold testére a négy kamerát.

Az óriásbolygókhoz a 30-as években?

Az óriásbolygókhoz a 30-as években?A NASA közelmúltban készült tanulmánya az Uránuszhoz és a Neptunuszhoz indítandó küldetések lehetőségét is tárgyalja.

Öt év öt képben

Öt év öt képbenVálogatás a NASA 2012-ben indított NuSTAR röntgencsillagászati műholdjának eredményeiből.

A Kepler a Neptunuszt figyelte

A Kepler a Neptunuszt figyelteA Kepler-űrtávcső a kényszerűségből módosított K2 küldetés keretében többek közt a Neptunuszt figyelte.

Hamarabb indulhat a Psyche

Hamarabb indulhat a PsycheAz azonos nevű, fémekben gazdag kisbolygóhoz küldendő amerikai űrszondát 2023 helyett már egy évvel korábban elindítanák.

Mikrozárak a JWST-n

Mikrozárak a JWST-nAz űrtávcső infravörös spektrométere számára kifejlesztett új technológiával kijelölhetők a látómező azon pontjai, amelyekben észlelni akarnak – a többi pontban „becsukják az ablakot”.

Jég a Ceresen

Jég a CeresenA Ceres körül keringő Dawn űrszonda legújabb eredményei szerint az égitest sötét, poros felszíne alatt vastag rétegben vízjég található.

A NASA következő kisbolygó-szondái

A NASA következő kisbolygó-szondáiA NASA feleleveníti a kis bolygókutató küldetések Discovery programját, az év elején két, a jövő évtized első felében induló szondáról döntöttek.

A NASA bolygókutató szondái

A NASA bolygókutató szondáiHáromrészes sorozatunkban a NASA csillagászati űreszközeit mutatjuk be – egy-egy infografikán. A harmadik összeállításon a bolygókutató szondákat láthatják.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Összesen 420 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024