Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Hazai kutatóhelyek és űripar Cikkek: 181 - 200

A SMOG és az ATL-1

A SMOG és az ATL-1Tények és tanulságok (2014–2020) – első kézből, a SMOG projekt vezetőjének szemszögéből.

Teljesítette küldetését a SMOG-P

Teljesítette küldetését a SMOG-PSzeptember 28-án belépett a sűrű légkörbe és megsemmisült a második magyar műhold, egyben a világ eddigi legkisebb működő műholdja.

Űripari virtuális konferencia, Houston

Űripari virtuális konferencia, HoustonSzeptember 29-én Texasban mutatkozik be a magyar űripar.

Egy lépéssel közelebb a starthoz a SMOG-1

Egy lépéssel közelebb a starthoz a SMOG-1Átadták a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) fejlesztette új magyar műholdat az Olasz Űrügynökség (ASI) kutatóintézetének.

Miskolc az űrkutatás térképén

Miskolc az űrkutatás térképénRendkívüli sajtótájékoztatót tartott augusztus 13-án Miskolcon az űreszközök fejlesztésével foglalkozó Admatis Kft.

Nyolc hónap

Nyolc hónapEnnyi idő telt el a világ legkisebb működő műholdja, a SMOG-P pályára állítása óta.

MANT Virtuális Űrtábor 2020

MANT Virtuális Űrtábor 2020A koronavírus-járvány miatt idén az online térbe költözik a hagyományos nyári Űrtábor. A székesfehérvári helyszín jövőre várja az érdeklődő diákokat.

A miniszter a magyar űrtervekről

A miniszter a magyar űrtervekrőlSzijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Európai Unió űrtevékenységért felelős minisztereinek videokonferenciáján vett részt.

Zsebműholdas hónapforduló

Zsebműholdas hónapfordulóMa négy hónapja, december 6-án állt pályára a magyar SMOG-P és ATL-1, és most is rendben működnek!

A magyar űrkutatás híre a világban

A magyar űrkutatás híre a világbanNemrég a szingapúri SpaceTech Asia portál két interjút is közölt magyar űrszakemberekkel.

PROGRAMAJÁNLÓ: Űrkutatás Napja 2020

PROGRAMAJÁNLÓ: Űrkutatás Napja 2020A Nemzetközi Világűrhét legnagyobb hazai eseményeként a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) 2020. október 15-én, csütörtökön tartja az Űrkutatás Napja elnevezésű ismeretterjesztő rendezvényt.

Magyar tápegységek a Jupiterhez

Magyar tápegységek a JupiterhezMagyar fejlesztésű eszközök repülhetnek a Jupiterhez 2022-ben, az ESA JUICE űrszondájának fedélzetén.

Virgin Galactic: magyar együttműködés

Virgin Galactic: magyar együttműködésSzijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter washingtoni látogatása alkalmából együttműködési megállapodást írt alá az űripari céggel.

A magyar űrkutatás nagy terveiről

A magyar űrkutatás nagy terveirőlBiztos lesz egy második magyar űrhajós? Kiből lehet űrhajós? Tényleg lesz egy új magyar műhold? Gimnazisták is építhetnek műholdakat?

CarpathiaSat

CarpathiaSatA ma alapított vállalat célja, hogy 2024-ben geostacionárius pályára állítsa és üzemeltesse Magyarország első kereskedelmi, valamint kormányzati és tudományos kutatási feladatokra is alkalmas távközlési műholdját.

Magyarország a nemzetközi űripar fontos szereplőjévé válhat

Magyarország a nemzetközi űripar fontos szereplőjévé válhatSzijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter űrmegállapodást írt alá a Francia Űrügynökség elnökével.

A Föld első elektroszmog-térképe

A Föld első elektroszmog-térképeFél éve indult a SMOG-P, s az apró műegyetemi műhold mérései alapján mostanra elkészült az első elektroszmog-térkép.

Kitüntetés műhold-meteorológiai tevékenységért

Kitüntetés műhold-meteorológiai tevékenységértPutsay Mária a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapta.

Három hónapja repül

Három hónapja repülDecember 6-án indult a világ legkisebb működő műholdja, a magyar SMOG-P.

H-SPACE 2020

H-SPACE 2020Szerdán és csütörtökön nemzetközi űrkonferenciának adott otthont Budapesten a Műegyetem.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Összesen 816 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024