Az ESA PECS programja 1999-ben fogant, 2001-ben született, 2003-ban indult, 2007-ben kapcsolt teljes sebességre, 2015-ben véget ért a magyar közreműködés, de az utoljára indított pályázatok 2018-ban zárultak.
Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2018-as Űrtan Évkönyvbe a MANT.
Az ExoMars TGO űrszondája egy a Mars magas déli szélességei mentén található kráterről készített látványos felvételt. A képnek magyar vonatkozása is van.
Az űrállomáson történő virtuális barangolás során mindenki ellenőrizheti, hogy mi a helyzet a kozmikus sugárzás dózisával az európai Columbus kutatómodulban.
No nem emberek, hanem mérőműszerek, de így is szenzációs a hír, hogy az MTA EK munkatársai bekapcsolódhatnak a NASA Orion űrhajója EM-1 jelzésű Hold körüli repülésének programjába.
Az MTA Energiatudományi Kutatóközpont új Pille kiolvasóját, amely nemrég a Szojuz MSZ-09 fedélzetén jutott fel, sikeresen beüzemelték a Nemzetközi Űrállomáson (ISS).
A Magyar Asztronautikai Társaság idén ismét megrendezi a MANT Űrakadémiát, 2018. augusztus 2–5. között Gödöllőn. A téma az űroktatás – már lehet jelentkezni!