Egy sorozat folytatása: február 25-26-án a második nemzetközi konferenciát tartották Budapesten az űrkutatás tudományos, technikai és oktatási vonatkozásairól.
Bernard Zufferey, az ESA PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú harmadik részében ESA-csatlakozásunkról beszélgetünk, de a politikát sem tudtuk kikerülni.
Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas szakmai-ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2015-ös Űrtan Évkönyvbe a MANT.
A Nők a Tudományban Egyesület a Magyar Tudományos Akadémia szakmai
közreműködésével meghirdeti a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat űrtevékenység kategóriában.
Hazánk ESA-csatlakozása kapcsán nyilatkozott portáluknak Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke. Az interjú első részében a nemzetközi környezetről és a múlt eredményeiről, illetve csalódásairól beszél.
A Nemzetközi Asztronautikai Akadémia (IAA) díját a Rosetta üstökösszonda leszállóegységén dolgozó nemzetközi csapatnak, köztük magyar kutatóknak és mérnököknek ítélték.
Az elmúlt év utolsó napjaiban az európai Sentinel-2A műhold immár nyilvános adatbázisában megjelentek az első Magyarország területéről készült felvételek.
Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú negyedik, befejező részében már valóban a jövőről beszélgetünk.
Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú második részében az elmúlt két évtized változásairól beszélgetünk.
A 40 éve tartó sorozat legfrissebb, 2015. III. negyedévi számát adta ki az ESA. Az egyik cikkben a magyar közreműködésről is szó esik – bár a csatlakozásunkról még nem.
Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke a nekünk adott interjú második részében a hazai űrszakma előtt álló feladatokról, kihívásokról, az ESA-csatlakozással összefüggő reményekről, ígéretekről beszél.