A GPS geodinamikai vizsgálataink másik célja – a pontsűrűség növelésével – a kisebb kéregblokkok, vetők, vető szerkezetek jelenkori mozgásviszonyainak, aktivitásának feltérképezése.
Az Európai Űrügynökség (ESA), a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal közösen kiírta újabb pályázatát, amelyen magyar űripari cégek és űrkutató intézmények indulhatnak.
A magyar kohászat és fémesanyag-tudomány, ezen belül a magyar űranyagtudomány területén folytatott, több mint négy évtizedes kutatói és oktatói tevékenységéért tüntették ki Roósz Andrást.
A magyar űripar növekedése a technológiai innováció egyik kulcsterülete. Magyarország közeli ESA csatlakozásának egyik bázisa, a Magyar Űripari Klaszter (HUNSPACE) befejezte közel 167 milliós fejlesztési projektjét.
Az űrgeodéziai technikák, elsősorban a GPS megjelenésével először vált lehetővé a jelenkori kéregmozgások, deformációk közvetlen megmérése és feltérképezése globálisan, három dimenzióban.
A magyar közreműködéssel készített Obsztanovka kísérletet egy éve, űrséta során helyezték üzembe a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz szegmensének külsején.
Tudomány születik – Elek László beszélgetései a magyar űrkutatás megteremtőivel. A MANT kiadásában megjelent kötetet csütörtökön mutatták be a Kossuth Klubban.
Az Európai Űrügynökség (ESA) tudományos programbizottsága egyhangúlag az exobolygó-kutató űrtávcső megvalósítása mellett szavazott. Startját 2024-re tervezik.
Az első magyar műhold felbocsátásának második évfordulóját a BME fiatal hallgatói és oktatói űrvonatkozású kutatásait bemutató előadásokkal ünnepelték.