A Magyar Asztronautikai Társaság és a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar 2014. december 4-én a Műegyetemen rendezi meg az Űrkutatás Napja ismeretterjesztő rendezvényt.
A Nők a Tudományban Egyesület (NATE) és a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) Nők a Tudományban Kiválósági Díjat hirdet meg az űrkutatás területén dolgozó fiatal kutatók számára.
A GPS geodinamikai vizsgálataink másik célja – a pontsűrűség növelésével – a kisebb kéregblokkok, vetők, vető szerkezetek jelenkori mozgásviszonyainak, aktivitásának feltérképezése.
Az Európai Űrügynökség (ESA), a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal közösen kiírta újabb pályázatát, amelyen magyar űripari cégek és űrkutató intézmények indulhatnak.
A magyar kohászat és fémesanyag-tudomány, ezen belül a magyar űranyagtudomány területén folytatott, több mint négy évtizedes kutatói és oktatói tevékenységéért tüntették ki Roósz Andrást.
Ahogy nő az űrbe telepített technológia által képviselt érték, egyre nő az érdeklődés az űreszközöket fenyegető űridőjárási kockázatok előrejelzése iránt.
Az űrgeodéziai technikák, elsősorban a GPS megjelenésével először vált lehetővé a jelenkori kéregmozgások, deformációk közvetlen megmérése és feltérképezése globálisan, három dimenzióban.
A magyar közreműködéssel készített Obsztanovka kísérletet egy éve, űrséta során helyezték üzembe a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz szegmensének külsején.
Tudomány születik – Elek László beszélgetései a magyar űrkutatás megteremtőivel. A MANT kiadásában megjelent kötetet csütörtökön mutatták be a Kossuth Klubban.
Az Európai Űrügynökség (ESA) tudományos programbizottsága egyhangúlag az exobolygó-kutató űrtávcső megvalósítása mellett szavazott. Startját 2024-re tervezik.