Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

India a világűrben Cikkek: 121 - 140

Pályán az indiai ciklon-előrejelző

Pályán az indiai ciklon-előrejelzőMa 03:42 UTC-kor egy indiai PSLV rakéta indította a hazai ScatSat-1 műholdat, valamint további három mikro- és négy nanoműholdat.

Közös indiai–amerikai radarműholdat terveznek

Közös indiai–amerikai radarműholdat terveznekA két mikrohullámú frekvenciasávban működő NISAR 2021-ben állhat pályára.

Indiai csillagászati műhold

Indiai csillagászati műholdA sikeres kalibrációk után megkezdte az észleléseket India első űrobszervatóriuma, az Astrosat. A szakemberek októbertől nyújthatnak be észlelési javaslatokat.

RLV-TD: az első lépés az indiai űrsikló felé

RLV-TD: az első lépés az indiai űrsikló feléA majdan újra felhasználható űrjármű kicsinyített példányának első, demonstrációs célú repülése közel 70 km-es magasságig, bő 10 percen át tartott.

Rekordévet terveznek az indiai rakétáknak

Rekordévet terveznek az indiai rakétáknakSoha annyiszor nem indult még egy év alatt indiai hordozórakéta, mint ahány startot 2016-ra terveznek. A hangsúlyt változatlanul az űralkalmazásokra helyezik.

Hétből az ötödik

Hétből az ötödikIndia regionális navigációs műholdrendszerét bővítik az IRNSS-1E műhold pályára állításával.

Pályán India első űrtávcsöve

Pályán India első űrtávcsöveAz ultraibolya és röntgentartományban érzékeny Astrosat mellett hat kisebb műhold indult PSLV rakétával.

India első bolygóközi szondája

India első bolygóközi szondájaIndia Mars-szondája tavaly szeptemberben állt pályára a vörös bolygó körül. Öt tudományos műszere azóta is méréseket végez.

Pályán az IRNSS-1D

Pályán az IRNSS-1DSzombaton sikeres indiai starttal zárult a „navigációs műholdak hete”.

Űralkalmazások Indiában

Űralkalmazások IndiábanAz űralkalmazások jelentik India számára az űrtevékenység legfontosabb területét. Az impozáns műholdflotta tovább gyarapszik.

Pályán a legújabb indiai meteorológiai hold

Pályán a legújabb indiai meteorológiai holdSzeptember 8-án Indiából a saját fejlesztésű és gyártású GSLV Mk II rakéta sikeresen indította az ázsiai ország legújabb meteorológiai műholdját.

India navigációs műholdrendszere

India navigációs műholdrendszereIndia az ENSZ ülésén is bemutatta nemrég elkészült saját, regionális szolgáltatást nyújtó műholdas navigációs rendszerét.

Húsz műhold egy csapásra

Húsz műhold egy csapásraAz indiai PSLV rakéta hazai és külföldi műholdak seregét állította alacsony poláris pályákra.

Kész az indiai navigációs műholdrendszer

Kész az indiai navigációs műholdrendszerPályára állt a regionális lefedettséget biztosító IRNSS hetedik, egyelőre utolsó műholdja is.

Hétből a hatodik

Hétből a hatodikAz előző példány januárban indult, most pedig újabb taggal (IRNSS-1F) bővült az indiai regionális navigációs műholdrendszer.

Egyszerre 6 szingapúri műhold!

Egyszerre 6 szingapúri műhold!December 16-án az indiai Sriharikotából az ISRO kisebbik rakétája összesen 625 kg tömegben állított pályára féltucat szingapúri mesterséges holdat.

Indiai katonai távközlési hold indult

Indiai katonai távközlési hold indultA GSAT-6 geostacionárius pályára kerül, GSLV Mk.2 típusú hordozórakétával emelkedett a magasba csütörtökön.

Sikeres évet zártak az indiai hordozórakéták

Sikeres évet zártak az indiai hordozórakétákHárom rakétatípus öt startja – öt siker. Jó évet zártak az indiai hordozórakéták 2014-ben.

Hat hónappal meghosszabbítják az indiai Mars-missziót

Hat hónappal meghosszabbítják az indiai Mars-missziótKöszönhetően a fedélzeten rendelkezésre álló üzemanyag-mennyiségnek és az űreszköz rendben működő berendezéseinek, az ISRO hat hónappal meghosszabbítja a MOM küldetését.

GYORSHÍR: Sikeres volt az indiai rakéta bemutatkozása

GYORSHÍR: Sikeres volt az indiai rakéta bemutatkozásaIndia eddigi legerősebb, teljesen saját készítésű hordozórakétája szuborbitális tesztrepülést hajtott végre.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Összesen 200 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024