Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Japán a világűrben Cikkek: 61 - 80

Japán tervek

Japán tervekA Hayabusa–2 folytatja küldetését, a részben japán BepiColombo úton van a Merkúr felé, három további, a Naprendszer égitestjeit kutató szonda pedig épül.

Ázsiai mozaik – 2021. január

Ázsiai mozaik – 2021. januárHavonta jelentkező sorozatunkban az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Japán optikai adatátjátszó műhold

Japán optikai adatátjátszó műholdTanegashimából egy H-2A rakéta indította a geostacionárius pálya felé a JDRS-1 lézerkommunikációs műholdat.

Ázsiai mozaik – 2020. október (2. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. október (2. rész)Sorozatunk előző részében űrhajókról, űrállomásról és rakétákról volt szó. Most következzen egy kis Naprendszer.

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (2. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (2. rész)Cikksorozatunk befejező részében szó lesz hordozóeszközökről és űriparról, tudományos és alkalmazási műholdakról.

Kérdések tömege

Kérdések tömegeA Merkúr történetétől a belső szerkezetén és felszínén át a kozmikus környezetéig számtalan kérdésre várnak választ a szakemberek a BepiColombo szondától. Egyelőre türelemmel kell várniuk.

IGS Optical-7

IGS Optical-7Japánból idén először indult űreszköz, ma egy optikai kémműholdat állítottak pályára Tanegashimából.

Kis japán rakéta hét műholddal

Kis japán rakéta hét műholddalJapán idei első űrindítását az Epsilon rakétával végezték, kicsi és még kisebb japán és vietnámi műholdak álltak 500 km magas Föld körüli pályára.

Hamarosan indul a BepiColombo

Hamarosan indul a BepiColomboHova megy, meddig utazik, mit csinál majd az európai és japán együttműködésben készült Merkúr-szonda?

Röntgencsillagászat és rákkutatás

Röntgencsillagászat és rákkutatásA röntgensugárzást egy évszázada használja az orvostudomány, újabban a röntgencsillagászat egy módszere is orvosi alkalmazásra találhat.

Ázsiai mozaik – 2021. március (1. rész)

Ázsiai mozaik – 2021. március (1. rész)Havi sorozatunkban az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Ázsiai vállalkozás radaros távérzékelő holdja

Ázsiai vállalkozás radaros távérzékelő holdjaEgy Electron rakéta állította pályára a japán Synspective SAR műholdját.

Ázsiai mozaik – 2020. október (3. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. október (3. rész)E havi sorozatunk befejező részében űralkalmazásokról és űrpolitikáról lesz szó.

Nem lesz SPICA

Nem lesz SPICALegalábbis most lekerült az ambiciózus infravörös űrtávcső az ESA Cosmic Vision sorozata ötödik M-kategóriájú tudományos küldetésének jelöltlistájáról.

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (1. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (1. rész)Cikkünkben az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Megépülhet az MMX

Megépülhet az MMXA Japán Űrügynökség (JAXA) jóváhagyta a 2024-es indításra tervezett Mars-szondát, amely talajmintát hozna a vörös bolygó nagyobbik holdjáról, a Phobosról.

A Bridgestone is a Holdra tart

A Bridgestone is a Holdra tartA világ legnagyobb gumiabroncs- és gumitermékgyártó cége együttműködik a Toyotával és a Japán Űrügynökséggel.

Hét műhold Japánból

Hét műhold JapánbólEgy H-2A rakéta állította alacsony pályára a légköri üvegházhatású gázok mérésére készült GOSAT-2-t és hat társát, köztük az arab KhalifaSat földmegfigyelő holdat.

IGS Radar-6: japán kémműhold indult

IGS Radar-6: japán kémműhold indultAz űreszköz, amely a 6-os sorszámot viseli, valójában a japán „információgyűjtő műholdak” sorozatában a nyolcadik radaros elven működő darab.

Japán kémműhold indult

Japán kémműhold indultEgy H-2A rakéta állította pályára Tanegashimából az IGS Optical-6 jelzésű űreszközt.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Összesen 232 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024