Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Japán a világűrben Cikkek: 81 - 100

Az Akacuki képei

Az Akacuki képeiA japánok nem adták fel! Megmentették a kis híján elveszett szondát, amely látványos képeket küld a Vénusz légköréről.

A harmadik Epsilon

A harmadik EpsilonJapán korszerű szilárd hajtóanyagú kis hordozórakétája 2013 és 2016 után harmadszor állított pályára műholdat.

Phobos-mintavétel

Phobos-mintavételA NASA bejelentette, hogy egy tudományos műszer építésével járul hozzá a japán MMX szondához, amelynek célja, hogy talajmintát hozzon a Phobosról.

Újabb japán navigációs műhold indult

Újabb japán navigációs műhold indultEgy H-2A rakétával sikeresen pályára állt a QZSS rendszer harmadik tagja.

Navigációs műhold Japánból

Navigációs műhold JapánbólA QZSS nevű műholdrendszer második tagja közel hét év után követi az elsőt. Egy napos keringési idejű, 44 fokos hajlásszögű pályára kerül.

IGS Radar-5: kémműhold Japánból

IGS Radar-5: kémműhold JapánbólA japán kémműholdas flotta a legújabb tagja egy H-2A rakétával indult Tanegashima szigetéről.

Hamarosan vége a HTV-6 útjának

Hamarosan vége a HTV-6 útjánakA japán teherűrhajó január 27-én elhagyta az űrállomást, de még nem végzett minden feladatával.

A világ legkisebb űrrakétája

A világ legkisebb űrrakétájaA most bemutatkozott japán SS-520-4 egy cipősdoboz-méretű CubeSatot állított volna pályára, de a start sikertelen volt.

Pályán a legújabb japán meteorológiai hold

Pályán a legújabb japán meteorológiai holdNovember 2-án, közép-európai idő szerint reggel 7:20-kor pályára állt a Himawari-9. Az indításra Tanegashimából került sor, egy japán H-2A rakétával.

Olaszországi földrengés – japán műholddal

Olaszországi földrengés – japán műholddalAz ALOS-2 műholdradar-interferometriás mérései egy nappal a természeti katasztrófa után készültek.

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!A japán SS-520-5 egy CubeSatot állított pályára, kiköszörülve a tavaly januári sikertelen próbálkozás okozta csorbát.

Japán klimatológiai és technológiai műholdak

Japán klimatológiai és technológiai műholdakAz űreszközök egy H-2A rakétával álltak alacsony Föld körüli pályára.

Kész a QZSS

Kész a QZSSFelbocsátották Japán regionális navigációs műholdrendszerének negyedik, egyelőre utolsó tagját.

Hitomi helyett XARM

Hitomi helyett XARMA japán és amerikai űrügynökségek döntöttek a tavaly váratlanul tönkrement röntgencsillagászati műhold (részleges) pótlásáról.

Japán jelen és jövő

Japán jelen és jövőÚj hordozórakéta és teherűrhajó, űrszondák a Holdra, a Mars holdjaihoz, egy kisbolygóhoz és nem utolsósorban a Merkúrhoz.

A japán teherűrhajó vége

A japán teherűrhajó végeEgy héttel az űrállomás elhagyása után a HTV-6 tervezett módon megsemmisült a Föld légkörében. Előtte a kábeles kísérlet nem sikerült.

Japán első katonai távközlési holdja

Japán első katonai távközlési holdjaA hadseregnek a kereskedelmi és külföldi műholdas távközlési szolgáltatóktól való függőségét szeretnék csökkenteni a DSN-2 segítségével.

Epsilon, másodszor

Epsilon, másodszorJapán kis méretű, korszerű szilárd hajtóanyagú rakétája második repülése alkalmával egy a földi magnetoszférát és sugárzási övezeteket kutató műholdat állított pályára.

Tíz éve figyeli a Napot

Tíz éve figyeli a NapotTíz éve kering a Föld körül a JAXA és a NASA napfizikai műholdja. Napszinkron pályájának köszönhetően szinte folyamatosak a megfigyelései.

Pótolnák a Hitomit

Pótolnák a HitomitA NASA és a JAXA közösen keresi a lehetőséget az elveszett Hitomi röntgencsillagászati obszervatórium pótlására. Az új röntgentávcső 2020-ban indulhatna.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Összesen 232 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024