Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Kis űreszközök nagy szerepe Cikkek: 221 - 240

CubeSattal a hiányzó anyag nyomában

CubeSattal a hiányzó anyag nyomábanA HaloSat a közelmúltban a Nemzetközi Űrállomásról pályára állított CubeSat, amely a Világegyetem hiányzó anyagának kereséséhez végez méréseket.

Újabb osztrák műhold készül

Újabb osztrák műhold készülAusztria következő műholdja két év múlva indulhat. A technológiai kísérlettel egy új magasságmérési módszert akarnak kipróbálni, de egy egyszerűbb dozimétert is elhelyeznek a 3U CubeSaton.

AFSPC-11

AFSPC-11Amerikai katonai távközlési műhold indult Floridából geostacionárius pályára, utastársa még egy (vagy inkább két) kísérleti űreszköz volt.

Latin-amerikai körkép

Latin-amerikai körképA közelmúlt több sikeres projektje után idén két latin-amerikai műhold állhat pályára: egy argentin–olasz rendszer első tagja és Costa Rica első műholdja.

Indulhat az első KiboCUBE

Indulhat az első KiboCUBEElkészült és hamarosan Föld körüli pályára kerülhet a KiboCUBE program keretében épített első műhold, egy kenyai CubeSat, amely egyben Kenya első műholdja lesz.

Hetet egy csapásra Kínából

Hetet egy csapásra KínábólA Hosszú Menetelés-2D rakéta utasai között volt az Európai Űrügynökség (ESA) idei első műholdja, egy CubeSat is.

Újabb magyar műhold készül magánvállalkozásban

Újabb magyar műhold készül magánvállalkozásbanAz oktatásorientált kis műholdak (CubeSat) rövid idő alatt felkeltették a professzionális fejlesztők érdeklődését.

Még mindig egy teszt

Még mindig egy tesztStílszerűen így nevezte a Rocket Lab cég a második új-zélandi startkísérletét az Electron nevű rakétájával. Most teljes volt a siker.

31 műholddal indult a PSLV

31 műholddal indult a PSLVAz indiai hordozórakéta január 12-én emelkedett a magasba Sriharikota szigetéről.

Földmegfigyelési adatokat venne a NASA

Földmegfigyelési adatokat venne a NASAAz amerikai űrügynökség megvizsgálja, tudná-e tudományos kutatási céljaira hasznosítani az egyre terjedő földmegfigyelő magánműhold-konstellációk adatait.

Az első bhutáni műhold

Az első bhutáni műholdAugusztus 10-e csak egy szokásos munkanap volt az ISS életében, de aznap pályára került egy bhutáni, egy malajziai és Fülöp-szigeteki CubeSat.

Öt műhold Hosszú Menetelés-11-gyel

Öt műhold Hosszú Menetelés-11-gyelKínából csütörtökön kereskedelmi földmegfigyelő műholdakat állítottak pályára a modern, szilárd hajtóanyagú rakétával.

Proba-1: új rekord

Proba-1: új rekordMárcius 9-én az ESA kísérletinek szánt, két évnyi működésre tervezett földmegfigyelő holdja lett a legtovább működő európai távérzékelő műhold.

Az űrszemétről

Az űrszemétrőlŰrszemétfronton tavaly nem volt vészhelyzet, a helyzet ugyan egyre romlik, de egyelőre csak lassan. A tervezett mega-konstellációk viszont már előrevetik sötét árnyukat.

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!A japán SS-520-5 egy CubeSatot állított pályára, kiköszörülve a tavaly januári sikertelen próbálkozás okozta csorbát.

Két Kanopusz és kilenc másik

Két Kanopusz és kilenc másikVosztocsnijból indult egy Szojuz hordozórakéta, összesen 11 műholdat állított sikeresen pályára.

Internet a világűrből

Internet a világűrbőlSzakértők várakozása szerint 2018 az áttörés éve lehet mindazon cégek számára, amelyek a globális, űralapú internetszolgáltatás létrehozásáért versengnek.

Megújult a Műegyetem műholdvezérlő állomása

Megújult a Műegyetem műholdvezérlő állomásaA SMOG-1 vételére készülve új antenna és forgatórendszer került a Műegyetem E épületének tetejére.

SMOG-1 startlehetőség

SMOG-1 startlehetőségA legújabb hírek szerint 2019 végén vagy 2020 elején indulhat az apró műegyetemi műhold.

CubeSat ikrek

CubeSat ikrekJövő év elején Kínából indulhat az ESA legújabb és legnagyobb technológiai kísérleti CubeSat műholdpárosa, a GomX–4 ikrek.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Összesen 400 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024