A Dragon űrhajót ugyan végül rendben pályára állította az egyik hajtóművét menet közben elveszítő Falcon-9 rakéta, de a másodlagos teher már nem járt ilyen jól.
Európa megbízható nehézrakétája két távközlési műholdat állított pályára. Új rekord is született: a mostani volt eddig a legnagyobb tömeg, ami Ariane-5-tel indult.
A geostacionárius pályán dolgozó Meteosat sorozat második generációjának harmadik tagja egy Ariane-5 rakétával startolt, egy távközlési műholddal osztva meg a helyet.
A június 1-jén pályára állított távközlési hold épp elérte a geostacionárius pályát, mire az eddig nem működő napelemei kinyíltak. Az állapotukat még vizsgálják.
A Sea Launch vállalat csendes-óceáni indítóplatformjáról egy Zenyit-3SL hordozórakéta állította pályára a távközlési műholdat. A start sikeres volt, de az egyik napelemtábla kinyitásán még dolgozni kell...
Az új amerikai műsorszóró műholdat egy orosz Proton rakéta állította pályára a kazahsztáni Bajkonurból. „Időkapszulaként” egy szilíciumlapra gravírozott száz fényképet is magával vitt.
A Lucs-5B az űrállomás és a földi irányítók kommunikációját segíti majd, a Jamal-300K hagyományos műholdas távközlési feladatokat lát el, főleg Oroszország területét elérve.
Manapság a nyílt tengeren hajózók sincsenek már hosszú időre elvágva a külvilágtól. Az ESA támogatásával most még fejlettebb műholdas kapcsolatteremtési lehetőséget fejlesztettek ki, és már használják is a gyakorlatban.
A Nimiq-6 kanadai távközlési hold Proton rakétával indult Bajkonurból. Néhány órával előtte egy orosz katonai kémműholdat állítottak pályára Pleszeckből, Szojuz-U hordozórakétával.