A geostacionárius pályára készült Express AM-4 egy Proton rakétával startolt Bajkonurból, hogy a kontinensnyi ország műholdas adatátviteli kapacitását növelje. A pályára állítás azonban nem sikerült tökéletesen.
Egy évtizeddel ezelőtt állt pályára – és mindját reménytelennek tűnően rosszra – az ESA fejlett távközlási műholdja. Sikerült megmenteni, ma is működik.
Csütörtökön egy kanadai távközlési műhold ideiglenes kiesése miatt az ország északi vidékén akadozott a telefonszolgáltatás, a tévé, az internet, és repülőjáratokat is törölni kellett.
A csődvédelembe menekült, majd megújult vállalkozás 2009 áprilisa óta most először használta tengeri indítóállását. Az Eutelsat Atlantic Bird-7 jelű távközlési holdját bocsátották fel.
Az orosz Express AM-4 távközlési műhold minapi sikertelen indításának okát vizsgálják. Amíg eredményre nem jutnak, az orosz illetékesek leállítják a Proton hordozórakéták használatát.
Franciaországban egy éves tesztidőszakon van túl az a szűrőállomás, amellyel a 2. típusú cukorbetegség szövődményeit vizsgálják távoli, vidéki helyszíneken.
Az európai nehézrakéta sikeres vasárnapi startját előzőleg öt héttel késleltette egy már a végső visszaszámlálás során fellépett üzemanyag-ellátási probléma.
Amíg a világ az Atlantis utolsó repülésével volt elfoglalva, addig július 10. és 16. között hét rakéta indult az Egyesült Államokból, Oroszországból, Kínából és Indiából.