A NASA 36 éves ISEE-3 (későbbi nevén ICE) űrszondájával megkísérelhetik a majdnem lehetetlent, a programjának 1997-es zárását követő újrahasznosítást – magánkezdeményezésre.
A Jamal-402 kezdetben a tervezettnél alacsonyabb átmeneti pályára került a hordozórakéta gyorsítófokozatának hibájából. Mostanra mégis elérte a geostacionárius pályát.
Egy benne felejtett rongydarab miatt már elveszni látszó szuperbiztos amerikai katonai távközlési műhold, az AEHF-1 a csodával határos módon elérte a számára kijelölt pályát, hamarosan szolgálatba állhat.
Az ESA mérnökei szokatlan eljárással voltak kénytelenek elkerülni a Föld körüli magnetoszférát és plazmakörnyezetet vizsgáló Cluster műholdnégyes elvesztését.
A júniusban indított kínai műsorszóró műhold végül elérte a geostacionárius pályát, bár ennek ára a hasznos működési élettartamának jelentős csökkenése lehet.
A hányatott sorsú Akacuki szondának 5 év elteltével valóban sikerült pályára állni a Vénusznál, és elküldte első képeit is felhőtakaró borította bolygóról.
Az EU és az ESA nem is köszönthetné stílszerűbben az általános relativitáselmélet 100. születésnapját, mint azzal, hogy két „félresikerült” műholddal ellenőrzi az elméletet.
A június 1-jén pályára állított távközlési hold épp elérte a geostacionárius pályát, mire az eddig nem működő napelemei kinyíltak. Az állapotukat még vizsgálják.
14 hónap és több mint 450 manőver után hamarosan eléri tervezett pályáját az amerikai AEHF-1, egy újfajta katonai távközlési műholdtípus első képviselője.
A NASA bejelentése alapján nem indul űrrepülőgépes küldetés, amíg a Discovery utolsó repülése alkalmával felmerült problémákat teljesen meg nem oldják.