Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Navigáció és térképészet Cikkek: 81 - 100

Mi várható 2021-ben? (2. rész)

Mi várható 2021-ben? (2. rész)Milyen műholdas újdonságokra számíthatunk 2021-ben? Összeállítás a teljesség igénye nélkül.

Új műhold a GLONASSZ új generációjába

Új műhold a GLONASSZ új generációjábaEgy K sorozatú orosz navigációs műholdat állítottak pályára Pleszeckből.

G2 már 2024-ben?

G2 már 2024-ben?Új generációs Galileo navigációs műholdak a láthatáron.

GPS: a harmadik Block 3-as műhold

GPS: a harmadik Block 3-as műholdFloridából egy Falcon-9 rakétával indították az amerikai navigációs műholdrendszer frissítésére épült űreszközt.

Még várni kell az utolsó Beidou műholdra

Még várni kell az utolsó Beidou műholdraRakétaprobléma miatt elmaradt a kínai navigációs műholdrendszer kiépítésének befejezését jelentő mai indítás.

RNSS és NavIC

RNSS és NavICAz indiai regionális navigációs rendszer hét műholddal folyamatos szolgáltatást biztosít az Indiai-óceán térségében.

Beidou-3 G2Q

Beidou-3 G2QA jelölés a kínai navigációs műholdrendszer legújabb tagját takarja. Még egy start májusban, és eléri a globális lefedettséget a kínaiak „saját GPS”-e.

Beépültek mindennapi életünkbe

Beépültek mindennapi életünkbeHatvan éve került sor először műholdak gyakorlati alkalmazására. Nélkülük ma már elképzelni is nehéz az emberiség jelenét és jövőjét.

Évzáró Beidou

Évzáró BeidouIsmét két új darabbal bővült a kínai navigációs műholdrendszer – idén utoljára.

Beidou, idén hatodszor

Beidou, idén hatodszorAz újonnan felbocsátott műholdpárossal belátható közelségbe kerül a kínai navigációs műholdrendszer teljes kiépítése. A lehulló rakétafokozat lakott területre érkezett.

Felgyorsuló GPS frissítés

Felgyorsuló GPS frissítésJúnius vége után ismét egy Block 3 sorozatú amerikai navigációs műhold állt pályára, megint egy Falcon-9 rakétával.

Brit navigációs tervek

Brit navigációs tervekAz Egyesült Királyság a Galileo helyettesítésére saját műholdas navigációs rendszer kifejlesztését tervezi. Vizsgálják a lehetőségeket.

Izrael űrprogramja (2. rész)

Izrael űrprogramja (2. rész)Háromrészes cikksorozatunk első részében az ország hordozórakétáit és katonai űrprogramját mutattuk be. Most a polgári műholdas programokat ismertetjük.

Befejeződik a Beidou kiépítése

Befejeződik a Beidou kiépítéseMa megtörtént az utolsó start, amely ahhoz szükséges, hogy a kínaiak saját navigációs műholdrendszere globális lefedettséget nyújtson a felhasználóinak.

Galileo műhold a laborban

Galileo műhold a laborbanAz európai Galileo műholdcsaládnak jelenleg 26 aktív műholdja van pályán, lefedve velük a Földet navigációs jelekkel.

GLONASSZ műhold Pleszeckből

GLONASSZ műhold PleszeckbőlAz orosz navigációs műholdrendszer legújabb tagja Szojuz-2.1b rakétával startolt.

A Galileo válaszol is a segélykérésekre

A Galileo válaszol is a segélykérésekreA globális navigációs szolgáltatások mellett az európai Galileo műholdas konstellációja évente több mint 2000 életet ment meg az általa közvetített SOS üzenetek kézbesítésével.

Mi várható 2020-ban? (2. rész)

Mi várható 2020-ban? (2. rész)Műholdas programokban sem lesz hiány az előttünk álló évben.

Orosz navigációs műhold Pleszeckből

Orosz navigációs műhold PleszeckbőlA GLONASSZ rendszer legújabb tagja egy Szojuz-2.1b rakétával állt pályára az észak-oroszországi starthelyről.

Műholdas navigációs adatok a felhőben

Műholdas navigációs adatok a felhőbenManapság már több mint 5 milliárd műholdas navigációs eszköz van forgalomban, beleértve a különböző okostelefonokat, vevőeszközöket és az állomáshálózatokat is.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Összesen 426 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024