Az ESA a Miniszteri Tanács december 1–2-án tartott ülésére adta ki az űrtevékenység gazdasági hatásait röviden bemutató és példákkal illusztráló kiadványát.
Az ESA legújabb diákpályázata elsősorban első- és másodéves, az űrkutatás iránt érdeklődő egyetemistáknak szól: „Repíts rakétát!” A jelentkezési határidő: október 23.
A hazánkkal együtt tavaly az ESA tagjává vált balti ország megállapodást kötött az űrügynökséggel a Sentinel földmegfigyelő műholdak adatainak jobb hasznosítására.
Egy alacsonyan fekvő, sűrűn lakott országban, mint Hollandia, alapvető fontosságú a felszínsüllyedés feltérképezése. De nem csak ott! Erre kínál megoldást a Sentinel-1.
Az ESA legnagyobb létesítményének otthont adó ország egy bő tucatnyi műholdat, számtalan űripari céget, egy komoly, készülő űrműszert és a fejlődő országokat segítő programot mondhat magáénak.
Ezzel bemutatkozik az új, az ESA közreműködésével távközlési holdakhoz fejlesztett európai SmallGEO platform, amelyről még biztosan sokat hallunk a jövőben.
Az Európai Bizottság által decemberben közzétett piaci jelentés szerint a Copernicus program gazdasági haszna bőven meghaladja a befektetett összegeket.
Az Európai Bizottság sajtóközleménye arról, hogy hivatalosan a mai napon indulnak kontinensünk saját műholdas navigációs rendszerének kezdeti szolgáltatásai.
Az ESA talajnedvesség-figyelő műholdja egyes feldolgozott adatai már a mérés után három órával elérhetők. Egyes alkalmazások számára a gyorsaság létfontosságú.
Az ESA Ausztráliában fölöslegessé vált követőantennáját az Azori-szigeteken állítják újra üzembe. Az újrahasznosítás nemcsak az ESA-nak, hanem az európai űriparnak is előnyös.
Idén is bárki meglátogathatja Európa legnagyobb űrtechnológiai létesítményét. Legalábbis aki október 2-án éppen Hollandiában jár, csupán regisztrálnia kell.