Egyre közeledik a SpaceX űrhajózási magánvállalat első nagyteljesítményű hordozórakétájának szűzfelszállása. Több mint negyed évszázad után újra rendelkezik majd nagyteljesítményű hordozórakétával az emberiség.
A SES-8 távközlési műhold legkorábban novemberben indulhat, de előtte még megnyugtatóan tisztázni kell az előző Falcon-9 indításkor tapasztalt kisebb rendellenesség okát.
Sikeresen útjára indult a második menetrendszerű Dragon teherűrhajó a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS). A rakétáról való leválás után aztán gond akadt az Dragon hajtóművével.
A menetrend szerinti második teherszállító Dragon űrhajó megérkezett az indítóhely melletti szerelőhangárba. A hordozórakétáját már tavaly odaszállították az Atlanti-óceán partjára.
Elon Musk azon emberek táborát erősíti, akik nem szeretnék, hogy az Apollo maradjon mindörökre az emberiség egyetlen szignifikáns űrhajózási programja.
Úgy tűnik, a várhatóan jövőre debütáló Falcon Heavy hordozóeszköz megjelenése nem fogja lezárni a SpaceX hordozórakétáinak sorát. Konkrét részletek még alig akadnak, találgatásra lehetőség viszont annál inkább.
A legelső teljes értékű teherszállító Dragon űrhajó elvégezte feladatát, a tegnapi napon rendben visszatért a Földre. E küldetés sikerével visszafordíthatatlanul kezdetét vette a Nemzetközi Űrállomásra irányuló magán-teherszállítások korszaka.
Tegnapra esett a Falcon-9 rakéta új változatának bemutatkozása, a Proton rakéta visszatérése a júliusi startbaleset óta, és végre dokkolt a Nemzetközi Űrállomáshoz a Cygnus magán-teherűrhajó is.
A SpaceX magáncég megállapodást írt alá az Amerikai Légierővel, amelynek értelmében vizsgálják a Falcon-9 rakéta hosszú távú felhasználásának lehetőségét fontos katonai műholdak indításához.
A tavaly őszi fiaskó ellenére továbbra is a SpaceX marad az Orbcomm Inc. második generációs műholdjainak indításával megbízott vállalat. A közelmúltban aláírt szerződésmódosítás a hordozórakéta típusát érinti.