Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú negyedik, befejező részében már valóban a jövőről beszélgetünk.
Hazánk ESA-csatlakozása kapcsán nyilatkozott portáluknak Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke. Az interjú első részében a nemzetközi környezetről és a múlt eredményeiről, illetve csalódásairól beszél.
Űrszemét, magyar űrelektronika-történelem, ESA-csatlakozás, műegyetemi kisműholdas fejlesztések, a fiatalok lehetőségei – ezek voltak a tegnapi rendezvény fő témái.
A Magyar Asztronautikai Társaság és a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar 2014. december 4-én a Műegyetemen rendezi meg az Űrkutatás Napja ismeretterjesztő rendezvényt.
Magyarország és az ESA meghosszabbították az Európai Együttműködő Államok Terve (PECS) programban való részvételt. Az aláírásra október 17-én, Párizsban került sor.
Bernard Zufferey, az ESA PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú harmadik részében ESA-csatlakozásunkról beszélgetünk, de a politikát sem tudtuk kikerülni.
Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke a nekünk adott interjú második részében a hazai űrszakma előtt álló feladatokról, kihívásokról, az ESA-csatlakozással összefüggő reményekről, ígéretekről beszél.
Az egész hazai űrszakma számára óriási jelentőségű, régen várt döntés született: az Országgyűlés mai ülésnapján egyhangú szavazással elfogadta az ESA-csatlakozásunkat kimondó törvényjavaslatokat.
Az ENSZ támogatásával működő nemzetközi űrkutatási szervezet, a Space Generation Advisory Council egyik rangos elismerésében részesült egy hazai szakember, Bacsárdi László.
A magyar űripar növekedése a technológiai innováció egyik kulcsterülete. Ez a témája a Magyar Űripari Klaszter 2013. október
9-i nemzetközi tanácskozásának.