Január 26-án a kanadai Montrealban találkoztak egymással az Egyesült Államok, Oroszország, Japán, Európa és Kanada űrhivatalainak vezetői. A fő téma a Nemzetközi Űrállomás volt.
Az űrhivatalok mindegyike részt vesz az ISS-programban, s a témát is ez adta. Az űrrepülőgépek várhatóan 2005 júniusától ismét szolgálatba állnak, fő feladatuk az űrállomás elemeinek felszállítása lesz. (Az első repülés előreláthatólag június 3-án indul az STS-114 program keretében az Discovery űrrepülőgéppel, rakterében a Raffaello tehermodullal.) A résztvevők nyugtázták a modulok telepítésének menetrendjét, illetve megerősítették, hogy a Progressz teherűrhajót a közeljövőben az ATV európai, illetve a HTV japán teherűrhajónak kell felváltania. A Szojuz űrhajó mentőűrhajóként továbbra is működne.
Sean O'Keefe NASA-igazgató elmondta, a Bush-program (vagy ahogy a hivatalos megnevezés szól: a világűr feltárásának látomása – The Vision for Space Exploration) miatt a NASA a továbbiakban a Holdra való visszatérésre koncentrál, ezért az ISS építését – az űrsiklók igénybevételét – 2010-ig be kell fejezni. O’Keefe megemlítette: az USA másfél milliárd dollárt költött arra, hogy az űrsiklók ismét repülhessenek.
Jean-Jacques Dordain, az ESA főigazgatója az ISS-programot a Nyugat és a Kelet együttműködésének szimbólumának nevezte.
Emellett Dordain kijelentette, az ESA a maga 17 tagállamával kész szerepet vállalni Bush elnök programjában. (Dordain később nem részletezte, pontosan milyen együttműködésre gondol, de érdemes lehet utánagondolni, hogy miért tartotta fontosnak megemlíteni ezt a lehetőséget.) A résztvevők megegyeztek a találkozó 2005 őszi megismétlésében.