Az Öreg Kontinens műholdas helymeghatározó és navigációs fejlesztései fontos állomásukhoz érkeztek június 16-án, amikor formálisan befejeződött az EGNOS szolgáltatási rendszerének műszaki minősítése és átadás-átvétele.
2005. április 17-én hajnalban a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) dokkolt a Szojuz TMA-6. Az űrhajón utazó Roberto Vittori űrhajós többek között azt is vizsgálni fogja, hogy az EGNOS rendszert hogyan lehet a jövőben űreszközökön – például távérzékelő műholdakon – használni.
Egy belga kutatóhajóval vizsgálják a GPS műholdas navigációs rendszer európai kiegészítőjének működését, és kísérletképpen már az új Galileo műholdak jeleit is veszik.
A nagy teljesítményű, televíziós programokat, távoktatást kínáló és kiegészítő (EGNOS) navigációs jeleket is sugárzó Nigcomsat-1R kínai hordozórakétával állt Föld körüli pályára hétfőn.
A tömegközlekedés az egyik olyan terület a sok közül, amelyre mindig ráfér(ne) a fejlesztés. Most az európai EGNOS helymeghatározó rendszer egyik kísérleti stádiumban levő alkalmazását mutatjuk be.
A GPS-műholdakon alapuló helymeghatározást kiegészítő és pontosító európai EGNOS rendszer próbájaképp májusban sikeres tesztrepülést végeztek Afrikában.