Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Korszerű oktatás

A Project TELLER hírei

A Project TELLER híreiHogy halad a magyar hallgatók kísérlete a Svéd és a Német Űrügynökség programjában?

Készül Románia második műholdja, a ROM-2

Készül Románia második műholdja, a ROM-2Évekkel ezelőtt, 2012-ben állt pályára a Masat-1-gyel azonos méretű első román műhold, a Goliat.

Európai mozaik – 2021. április (2. rész)

Európai mozaik – 2021. április (2. rész)Havi sorozatunk befejező részében európai műholdas alkalmazásokról, illetve egyetemisták robotikai versenyéről lesz szó.

Virtuális európai CanSat verseny, magyar résztvevővel

Virtuális európai CanSat verseny, magyar résztvevővelAz Európai Űrügynökség (ESA) 2021-es versenyében a magyar PremSat csapat is részt vehet.

H-SPACE 2020 nemzetközi konferencia Budapesten

H-SPACE 2020 nemzetközi konferencia BudapestenA BME-n jövő februárban rendezendő nemzetközi űrkutatási konferenciára november végéig lehet szóbeli vagy poszter előadással jelentkezni.

Űrtémájú nyári iskola Belgiumban

Űrtémájú nyári iskola BelgiumbanA két hétig tartó nyári iskolába PhD hallgatókat, fiatal űrszakembereket várnak.

QB50 gondolatok

QB50 gondolatokGschwindt András gondolatai az ESA nanoműholdas projektjével kapcsolatban.

ESEO és 63 másik

ESEO és 63 másikEgy seregnyi, a Rubik-kockától a hűtőszekrényig terjedő méterű kisebb műholdat állítottak pályára Falcon-9 rakétával, köztük a többszörös magyar vonatkozású európai diákműholdat.

Röntgencsillagászati adatbányászat

Röntgencsillagászati adatbányászatRejtélyes röntgenforrásra bukkantak középiskolás fiatalok abban az adatbányász projektben, amelyet az XMM-Newton röntgentávcső archívumának átkutatására hirdetett az ESA.

Bevezetés a műholdak irányításába

Bevezetés a műholdak irányításába Egy magyar résztvevő izgalmas beszámolója az Európai Űrügynökség (ESA) májusi oktatási kurzusáról.

Project TELLER

Project TELLERAz Európai Űrügynökség beválogatta a magyar egyetemisták tudományos kísérletét, a Project TELLER-t a REXUS/BEXUS program rakétájának fedélzetére.

Magyar diákcsapat az idei CanSat versenyen

Magyar diákcsapat az idei CanSat versenyenA Team-Vita csapat beszámolója a 2022-es ESA CanSat versenyről.

Jelentkezz gyakornoknak az ESA-hoz!

Jelentkezz gyakornoknak az ESA-hoz!Az Európai Űrügynökség (ESA) idei Young Graduate Trainee programjának toborzása a hagyományoktól eltérően nem tavaly novemberben kezdődött, hanem mostantól új, februári kezdéssel indult.

Tanuljon Copernicust!

Tanuljon Copernicust!Ahogy egyre több űrből származó földmegfigyelési adat válik elérhetővé, köszönhetően különösen az EU Copernicus programjának, úgy szaporodnak a lehetőségek az új, innovatív alkalmazások fejlesztésére is.

ESA/ESERO információs nap Budapesten

ESA/ESERO információs nap BudapestenÉrdekli, vagy szeretne akár részt venni benne? Az Európai Űrügynökség (ESA) oktatási programjáról tájékozódhat május 29-én.

ESEO: nehezen, de valami elindult!

ESEO: nehezen, de valami elindult!Az Európai Űrügynökség (ESA) diákműholdja tavaly december 3-án állt pályára. A kezdeti nehézségek után most megkezdődhet a beüzemelése.

Európai CanSat döntő, magyar csapattal

Európai CanSat döntő, magyar csapattalA 2019-es versenybe is beválogattak egy magyarországi csapatot, a GRLsat a Gödöllői Református Líceum diákjaiból alakult.

Révbe ér az ESEO

Révbe ér az ESEOA végső tesztek vannak már csak hátra, még az idén elindulhat az európai diákműhold – rajta magyar műszerekkel és berendezésekkel.

A HunSat csapat beszámolója a 2018-as ESA CanSat döntőről

A HunSat csapat beszámolója a 2018-as ESA CanSat döntőrőlA magyar csapat a verseny történetében először odaítélt technikai különdíjjal tért vissza az ESA 2018-as CanSat versenyéről, amelyen 18 európai ország csapata és egy japán vendégcsapat vett részt.

A jövő űrgenerációjának kulcsa az oktatás

A jövő űrgenerációjának kulcsa az oktatásÁprilis 11–13. között rendezik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen az Európai Űrügynökség (ESA) második űroktatási szimpóziumát.
Még több cikk a rovat archívumában

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024