Négy űreszköz került 635 km magas poláris Föld körüli pályára PSLV rakétával.
A PSLV-C7 indítás pontos időpontja közép-európai időben január 10-én 4:53. A poláris pályára helyezésre alkalmas négyfokozatú PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle) húsz percen belül sikeresen „megszabadult” az Indiai Űrügynökség (ISRO) műholdjaitól.
Az egyik hold a 680 kg-os Cartosat-2, amely a másik hat jelenleg működő indiai távérzékelési műholdból álló flottához csatlakozik. A valamivel nagyobb Cartosat-1 2005-ben indult. A már nem működő műholdakat is beleszámítva a Cartosat-2 az ázsiai ország tizenkettedik távérzékelési holdja, ami mutatja e kutatási terület fontosságát. A 1 méteresnél is jobb felbontású kamerát vivő új mesterséges hold tevezett élettartama 5 év.
A hordozórakéta pályára állította India első visszatérő űreszközét is (Space Capsule Recovery Experiment, SRE). Az 550 kg tömegű műhold 13-30 napot tölt fenn, anyagtudományi és biológiai kísérletekkel a fedélzetén. Az ejtőernyős leszállás kijelölt célpontja a Bengál-öböl, India keleti partjainál.
A két további, kisebb űreszköz nemzetközi megrendelésre került a rakéta orrkúpjába. A LAPAN-Tubsat (56 kg) egy indonéziai-német miniműhold, két kísérleti CCD kamerával. A Pehuensat-1-et (6 kg) argentín diákok építették. Fedélzetéről rádióamatőröknek szóló adást is sugároz spanyol, angol és hindi nyelven.
A PSLV következő startja során olasz megrendelésre az AGILE csillagászati holdat viszi magával. A nagyobb teljesítményű, a geoszinkron pályát elérhetővé tevő GSLV hordozórakéta júliusban az INSAT-4CR indiai távközlési holddal emelkedik a magasba. (Ez egy 2006. júliusi sikertelen indítás megismétlése lesz.)
Kapcsolódó cikkek:
India térképészeti műholdat indított
Indiai embert az űrbe!
Kapcsolódó linkek:
Indiai műholdak poláris pályán (SpaceflightNow)