Az ázsiai ország a jelenlegi elképzelések szerint az ősszel indítja a Sencsu-5 űrhajót, amely az első kínait juttatná a világűrbe. Mint emlékezetes a Sencsu-4 január 5-én 162 órás repülés után sikeresen landolt, és ezzel hivatalosan befejeződtek az űrhajó személyzet nélküli berepülései.
Kína jelenleg mintegy tucat űrhajós kiképzésén dolgozik. Valamennyien a légierő pilótái, átlagos magasságuk 170 cm, súlyuk 64 kg körüli, átlagéletkoruk pedig 30 év. A különféle források hol 12-ben, hol 14-ben jelölik meg pontos számukat. Az ŰRVILÁG szerint elképzelhető, hogy most 12 fő kiválogatása történt meg, viszont hozzájuk számolják azt a két főt is, akik a kilencvenes évek közepén Csillagvárosban kaptak űrhajós-kiképzést, miközben a kezdetektől nyilvánvaló volt, hogy orosz űrhajón sosem fognak repülni. Ha ez így van, akkor az megmagyarázza a két szám közötti ellentmondást, az azonban még mindig nem világos, hogy a két "veterán" kiképzőként tevékenykedik, vagy éppen Ők lesznek az elsők az elsők között...
Az sem világos, hogy a vélhetően 3-4 személyes űrhajó első repülésén hány fő foglal majd helyet. Véleményünk szerint az első repülés célja a berepülés, illetve az "asztronautika-történet írása" lesz, az elvégzendő tudományos kisérletek száma viszont minimális marad. Ez pedig az 1-2 fős személyzetet, és a viszonylag rövid - mindössze néhány keringésnyi - repülést valószínüsíti. A repülésre a közelmúltban szintén elkészült, mintegy 10 kg-os mentőszkafanderben kerül sor.
Az mindenesetre tény, hogy a kínai űrhajósok nem fognak hiányt szenvedni a hazai ízekben, ugyanis már húszféle űrételt állítottak elő az ázsiai ország szakemberei.