A műholdak Kuajcsou-1A rakétával álltak pályára vasárnap Csiucsüanból. Ugyanonnan, ugyanilyen rakétával négy nappal korábban is indítottak űreszközt.
A kínai ExPace vállalat viszonylag kis tolóerejű, de gyors reagálású hordozórakétája, a Kuajcsou-1A (Kuaizhou-1A) legutóbb november 13-án volt akcióban, amikor a Csiucsüan (Jiuquan) bázis SLS-2 jelű indítóhelyéről a Csilin-1 (Jilin-1) kereskedelmi földmegfigyelő műholdrendszer legújabb tagját juttatta alacsony Föld körüli pályára. Az újabb rakétaindításra csak négy napot kellett várni. Ugyaninnen, a Góbi-sivatagból, Belső-Mongólia tartomány területéről november 17-én, magyar idő szerint 11 órakor emelkedett ismét a magasba egy Kuajcsou-1A rakéta. Orrkúpja alatt ezúttal két műhold, a KL-Alpha A és B jelű példánya kapott helyet.
A felbocsátott mikroműholdakról annyit tudnak (vagy vélnek tudni) az interneten elérhető források, hogy a Kínai Tudományos Akadémia egyik intézetében készültek, és egy német cég üzemelteti majd őket. Ka-sávú kommunikációs berendezések tesztelését végezik velük a világűrben. Közülük az egyik 1050 km magas körpályára, a másik 1050 km és 1425 km között változó magasságú, egyaránt 86°-os hajlásszögű pályára került.
Kapcsolódó cikkek:
Öt Ninghszia
Kapcsolódó linkek:
A Kuajcsou-1A rakéta második indítása 4 nap alatt (nasaspaceflight.com)