2019 novembere után most újabb adag Ninghszia (Ningxia) állt pályára.
A Ninghszia (más néven Csungce, vagy pinjin átírással Zhongzi) műholdak egyes híradások szerint földmegfigyelési céllal készültek. A legtöbb helyen inkább azt lehet olvasni, hogy a most már 10 tagúra bővült műholdrendszer feladata a rádiótartományba eső elektromágneses jelek megfigyelése, vagyis távközlési eszközök, radarállomások, esetleg fegyverek működésének detektálása, kereskedelmi és kormányzati megrendelők igényeinek kielégítésére. Egy biztos: a Hosszú Menetelés-6 hordozórakéta július 9-én, magyar idő szerint 13:59-kor indult Tajjüanból (Taiyuan). Amerikai katonai követési adatok megerősítették, hogy a műholdak 860 km magasan húzódó, 45°-os hajlásszögű pályára kerültek.
A modern kínai rakéták közé tartozó, kerozin hajtóanyagot folyékony oxigén segítségével égető típusnak a mostani volt a hatodik indítása 2015-ös bemutatkozása óta. Kapacitása 500 kg tömeg alacsony pályára való juttatására elegendő. A műholdak építője a kisebb űreszközökre és műholdplatformokra specializálódott állami DFH Satellite vállalat. Üzemeltetőjük a Ningxia Jingui Information Technology Company.
A háromfokozatú Hosszú Menetelés-6 rakéta indítása. Ez alkalommal egy sor újítást is kipróbáltak rajta, például a harmadik fokozat új hajtóművét. Az első fokozat új generációs YF-100 és a második fokozat YF-115 hajtóművét egyébként a nagyobb Hosszú Menetelés-5 és -7 rakétákban is alkalmazzák Kínában. (Kép: Xinhua) Kapcsolódó cikkek: Kapcsolódó linkek:
Öt Ninghszia
Új kínai rakéta, húsz műholddal
Öt Ninghszia műhold indítása Kínából (Spaceflight Now)