Már a start utáni napokban feltűnt, analizálva a SMOG-P-ről érkező telemetriát, hogy néhány alegység – akkor még talányos okból – a biztonságot szolgáló tartalék egységre váltott.
Még van pár nap a 2012. február 13-án felbocsátott első magyar műhold Föld körüli pályafutásának végéig, de addig bárki meghallgathatja a műhold adását.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar és a Magyar Asztronautikai Társaság közös rendezvénye a Masat-1 műhold második születésnapja alkalmából, február 13-án.
Tavaly február 13-án állt pályára Magyarország első műholdja, amely azóta is kifogástalanul üzemel. A születésnapot tegnap jó hangulatban ünnepelték a Műegyetemen.
Folytatódott űrkutatási bélyegekhez kapcsolódó rejtvénysorozatunk. Ma megtudhatják a helyes választ a második kérdésre, és az is kiderül, ki nyerte a Bélyegmúzeum ajándékát.
Az egyik szemem sír, mert sajnálom, hogy élete végéhez közeledik. A másik nevet, mert halálában nem lesz némaságba burkolózó űrszemét. Egy a sok tízezer között.
Az első magyar műhold felbocsátásának második évfordulóját a BME fiatal hallgatói és oktatói űrvonatkozású kutatásait bemutató előadásokkal ünnepelték.
2014. január 10-én, pénteken helyi idő szerint este fél hét körül tette meg a tízezredik kört a Föld körül a Masat-1, az első magyar fejlesztésű műhold.
Elkészült és már előjegyezhető egy kedvező árú, a magyar műhold jeleinek vételére alkalmas, a számítógéphez USB csatlakozó segítségével kapcsolható vevőberendezés.
Amikor a kínaiak 2007 elején szétlőtték egyik elhasznált műholdjukat, még nem is sejtettük, hogy a Föld körüli pályán maradó űrszemétfelhő egyszer majd egy magyar műholdat is veszélyeztethet...