A kitűnően működő Masat-1 egy hónapos jubileumáról a műegyetemi diákműhold honlapján összefoglaló cikkel emlékeztek meg.
A fejlesztő csapat értékelése szerint a küldetés első hónapja nagyon kritikus volt műszaki szempontból, de szerencsére minden a lehető legoptimistább várakozásuknak megfelelően sikerült. A műhold nem csak hogy túlélte az első hónapot a működés zavarának legkisebb jele nélkül, de több mint 20 MB adatot is lesugárzott saját működéséről és az űrbeli környezetéről. Ráadásul a Masat-1 az AMSAT-tól OSCAR (Orbiting Satellite Carrying Amateur Radio) besorolást is kapott, mely az újonnan használható járulékos név, az MO-72 mellett presztízst is jelent. Február 16-án hivatalosan is felkerült arra a listára, ami az igazoltan működő, rádióamatőr sávban sugárzó műholdakat gyűjti. A Masat-1 a világon a 72. olyan műhold, amelyik megkapta ezt a címet.
Mindezen sikerek nem jöhettek volna létre a több mint száz rádióamatőr nélkül, akik a világ minden pontjáról követték és vették a műhold jeleit. Közreműködésük nélkülözhetetlen, így elsősorban az ő igényeiket tartották szem előtt, mikor az alábbi dolgokat megvalósították:
Az első magyar műhold működésének első négy hetéről szóló összefoglaló további részeit a Masat-1 honlapján olvashatják.
Kapcsolódó cikkek:
GYORSHÍR: Elindult a Masat-1 a Vega rakétával
Sikeresen pályára állt az első magyar műhold
GYORSHÍR: HA5MASAT az éterben!
Kapcsolódó linkek:
Egy hónaposak vagyunk – a Masat-1 összefoglalója